ZESPÓŁ GAZBROTHERS

Gaz Brothers, Tomasz Maciążek

TOMEK MACIĄŻEK

Współtwórca GazBrothers, event manager w warszawskiej agencji eventowej, autor licznych publikacji dotyczących Bałkanów. Od najmłodszych lat podróżuje po świecie różnymi środkami transportu. Odwiedził Jugosławię dużym Fiatem (1988 rok), Półwysep Bałkański autostopem, Krym Nissanem Primerą, Albanię motocyklem Honda Africa Twin oraz Rumunię Starem 266 (wyprawa zimowa). Uczestniczył w wyprawie na Kilimandżaro (2000 rok). Brał czynny udział w budowie dzwonnicy dla polskiej mniejszości na Ukrainie. Swoim Gazikiem zwiedził dużą część Polski, ukraińskie Karpaty, Naddniestrze i większość krajów bałkańskich. Pełnił rolę pilota w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych (sezon 2017).

Gaz Brothers, Przemysław Maciążek, polska flaga

PRZEMEK MACIĄŻEK

Od lat podróżuje po Rosji. W 2000 roku wziął udział w Ekspedycji „Dzwony dla Władywostoku”. Organizator dwuletniego projektu BIELUGA Expedition, w 2004 roku dotarł Gazem 69 nad Morze Kaspijskie. Autor hasła „off-road” w Wielkiej encyklopedii PWN, współtwórca Warszawskiego Klubu Turystyki Samochodowej „Penetrator”.

Gaz Brothers, Bartosz Grąbczewski, mikrofon

BARTEK GRĄBCZEWSKI

Miłośnik Ukrainy, przewodnik wypraw 4×4 w krajach afrykańskich, ze swoim Gazikiem związany od 30 lat. Brał udział w przygotowaniach kultowego rajdu „Kozackie Wertepy”, podczas którego prowadził jedną z grup. Wielokrotny uczestnik wypraw na wschód (Kazachstan, Uzbekistan, Rosja) których celem było nawiązanie kontaktów z Polakami wysiedlonymi podczas wojny. Wziął udział w III turze wyborów prezydenckich na Ukrainie jako niezależny obserwator.

Gaz Brothers, Mirosław Pasoń

MIREK PASOŃ

Współtwórca Warszawskiego Klubu Turystyki Samochodowej „Penetrator”. Uczestniczył i zwyciężał w wielu przeprawowych rajdach samochodów terenowych, takich jak „Pomerania” czy „Mazurskie Wertepy”. Za kierownicą Gaza 69 z powodzeniem konkurował z zawodnikami korzystającymi z nowoczesnych i wysokobudżetowych pojazdów. Kilkukrotnie zdobywał puchary fair-play, zajmując jednocześnie miejsce na podium. Organizował wyprawy na Ukrainę oraz transport darów Gruzja 2001, za który otrzymał medal od Polonii gruzińskiej. Brał udział w organizacji rajdu „Kozackie Wertepy”, rozgrywanego w Gorganach i Czarnohorze. Posiada GAZa 69, którym często podróżuje po Polsce i okolicach.